MeteoWarning

MeteoWarning
informačné výstražné spravodajstvo

iMeteo.sk - MeteoWarning


1.jpg Výstraha 1. stupňa – Predpokladaná intenzita a výskyt nebezpečného javu sú v danej ročnej dobe a oblasti bežné, ale môžu spôsobiť škody menšieho rozsahu. Tento jav predstavuje potencionálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity.
2.jpg Výstraha 2. stupňa – Výskyt nebezpečného javu je v danej ročnej dobe a oblasti zriedkavý. Predpokladaná intenzita nebezpečného javu je v danej ročnej dobe a oblasti nadpriemerná a pravdepodobnosť spôsobenia škôd je vysoká. Jav predstavuje veľké nebezpečenstvo pre ľudské aktivity.
3.jpg Výstraha 3. stupňa – Výskyt nebezpečného javu je v danej ročnej dobe a oblasti veľmi zriedkavý. Predpokladaná intenzita nebezpečného javu je v danej ročnej dobe a oblasti extrémne vysoká a predpokladá sa, že spôsobí veľké škody a ohrozí ľudské životy. Tento jav predstavuje všeobecné ohrozenie ľudských aktivít.

Výstražné predpovede sú neoficiálne a slúžia len k informačnému charakteru a upozorneniu na výskyt nezvyčajného meteorologického javu. Oficiálne výstrahy sú vydávané SHMÚ.

Zdroj dát: iMeteo.sk